Jsem laskavec

V pátek 12. 11. 2021 se naše škola zúčastnila celorepublikové akce „Jsem laskavec“. Cílem bylo vybrat si jakýkoliv dobrý skutek a v rámci Světového dne laskavosti jej splnit. Na schůzce žákovského parlamentu „parlamenťáci“ odhlasovali, že se jako dobrý skutek pokusíme co nejlépe uklidit okolí naší školy, případně i obec.

Úklid začal hned ráno a každou vyučovací hodinu většinou pracovala jedna třída. Zapojeni byli žáci 4. až 9. tříd. Všichni se tak postupně vystřídali v hrabání listí, zametání chodníků, sbírání odpadků a dalších aktivitách. Počasí nám přálo a práce se dařila. S odvážením listí do kompostu nám výrazně pomohl pan školník se svým zahradním traktůrkem a vlečkou, na kterou jsme shrabané listí pokaždé naložili, a usnadnili si tak práci.

Za celý den se nám podařilo okolí školy pěkně uklidit, a přispět tak k dobrosrdečnosti této akce.

Budeme se těšit na příští rok!

Petra Šrubařová, 9. A

(členka žákovského parlamentu)