Moštování

Dne 7. a 8. října proběhly 2 projektové dny zaměřené na zpracování bohaté úrody jablek z naší školní zahrady.

Žáci průběžně v pracovních výchovách nejprve sbírali a třídili jablka.

Ve čtvrtek si „zamoštovali“ starší žáci: po třídách se odebrali na zahradu, kde si za dozoru a dobře míněných rad pana učitele Cholka jablka umyli, s pomocí silných hochů z 9. ročníku nadrtili, materiálem „nakrmili“ lis a šlo se na věc…

Jablek zbylo dost i pro mladší žáky, kteří si svou výslužku odpracovali v pátek. Každý žák si mohl zkusit, jak se získá čerstvá jablečná šťáva plná vitamínů a enzymů. Nutno na závěr doplnit, že všem bio mošt velmi chutnal a byl žákům sladkou odměnou za jejich vytrvalý sběr jablek.

Už teď se těšíme na úrodu jablek příští rok!

Článek napsala Mgr. Markéta Vlčková

Prohlédněte si naši fotogalerii na webu školy.