Ježíškova vnoučata – 2. stupeň

Už jste slyšeli o projektu Ježíškova vnoučata? Někteří žáci druhého stupně už o něm slyšeli a dokonce se zapojili. Český rozhlas totiž druhým rokem podporuje staré a mnohdy zcela osamělé lidi z domovů pro seniory a jiných zařízení tohoto typu. Kdokoli z veřejnosti si může pomocí internetu rezervovat přání konkrétních klientů a plnit je. Mnohdy se jedná o obyčejné věci, jako jsou knihy, kosmetika, hračky. Řada seniorů ale touží po zážitcích, jako je návštěva divadla, prohlídka rodného města nebo setkání s významnou osobností. To všechno je ale časově i finančně náročné. Do projektu se však mohou zapojit i děti, a to svou kreativitou. Stačí vyrobit vánoční či zimně laděná blahopřání, která potěší srdce všech zaregistrovaných dědečků a babiček. A že jich je, téměř 16 000. Naše děti přispěly 150 kousky přáníček. A stopadesát úsměvů a potěšení není přece málo….

Mgr. Radka Hanusová