Školní výlet 9. A

Praha je krásná, když se den rozednívá…..

V neděli 3. 6. brzy ráno vycestovala 9. A vlakem spolu s paní učitelkou Hromadovou a Kábrtovou směr Praha. 

Do Prahy jsme dorazili o půl 9 ráno a hned nás čekala jízda metrem. Než jsme se stačili rozkoukat stáli jsme před malou ubytovnou, kde jsme si odložili zavazadla a vyrazili směr Vyšehrad. Prošli jsme si hřbitov slavných a pokračovali dál na vzdálený Petřín. Po cestě jsme se občerstvovali jak jídlem, tak tekutinami. Po zdolání kopce na Petřín jsme prošli zrcadlovým bludištěm, kde jsme se v místnosti smíchu opravdu nasmáli. Každý v zakřivených zrcadlech vypadal velmi komicky. Na Petřínskou rozhlednu vylezli téměř všichni a poté nás čekal provoněný rozchod v růžových zahradách. Hned první den jsme ušli 20 km, což nás nikterak neunavilo, neboť jsme šli spát poměrně pozdě. Druhý den nás čekala historická Praha – Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, Karlův most, Pražský hrad, méně historická bobová dráha a večer divadelní představení v divadle ABC. Na oběd jsme šli do jedné školní jídelny a opravdu si ceníme, jak výborně pro nás vaří naše milé paní kuchařky. I přes bohatý program a v nohách asi dalších 17 km šli někteří opět spát až nad ránem. V úterý nás čekalo balení kufrů, nákupní centrum, Technické muzeum a postupné přemístění na vlakové nádraží. Domů byla už cesta hodně klidná, neboť jsme byli všichni unavení. Do cíle jsme dorazili v 8 večer.

Prahu jsme si užili každý po svém, ale všichni jsme si odnesli spoustu zážitků.

Adéla Hromadová