Lyžařský výcvikový kurz druhého stupně

V termínu 29. 1. – 2. 2. 2024 se žáci sedmého ročníku zúčastnili lyžařského kurzu na Kyčerce ve Velkých Karlovicích. Krásně upravené sjezdovky, slunečné počasí, radost ze sportu a pobytu na čerstvém horském vzduchu nás doprovázely po celý týden.

Všichni žáci posunuli své lyžařské dovednosti zase o kousek dál – ti, kteří na lyžích stáli poprvé, dokázali po pár dnech samostatně sjet velkou sjezdovku, další družstva získala větší jistotu, aby mohla pilovat techniku paralelního a carvingového oblouku. Na závěr výcviku se všem úspěšně podařilo zdolat slalom, což potvrdilo jejich lyžařskou zdatnost.

V programu nechybělo ani hraní deskových a společenských her, návštěva Vodního světa nebo třeba protahování a masáž svalů na rollerech. Jako správní lyžaři jsme si také prošli pravidla FIS, abychom věděli, jak se na sjezdovkách a na horách chovat.

Tento báječný týden byl plný podpory, vzájemné spolupráce a radosti z úspěchu ostatních.

Odnášíme si krásné vzpomínky!