Halloween, Dušičky

Podzimní čas je ve škole spojen s tvořením z přírodnin, zdobením dýní, vyrábění draků, ale i pavouků, kterých je nyní všude nespočet. Výtvory dětí zdobí nástěnky, parapety. Připomínáme si také svátky Halloween a Dušičky. Povídáme si o původu svátků, tradicích, které se s nimi pojí. Na lehce strašidelné učení se děti těší, protože se mohou převléknout do kostýmů a jsou zvědavé na netradiční úkoly.Co se dělo letos? Žáci se pustili do tvořivého psaní, vymýšlení básniček, komiksů. Kreslili obrázky, řešili úkoly na pracovních listech. Tvořili etikety k lahvím s lektvary, odvážní i ochutnávali, na jiné čekal halloweenský muffin či jiná sladkost. Slova „pumpkin, spider, ghost, candle“ už nezní cize.Atraktivní aktivitou byla beze sporu úniková hra, kdy vyřešení jednoho úkolu otevíralo cestu k dalšímu úkolu.Společné téma spojilo celou školu. Podívat se na nás můžete ve fotogalerii.

Mgr. Ludmila Němcová