Druháci na škole v přírodě na Portáši

V pondělí 29. 5. 2023  odjely třídy II. A a II. B na školu v přírodě do Beskyd. Horská chata Portáš se nachází v překrásném prostředí zelených lesů uprostřed Javorníků. V lese jsme hráli spoustu zajímavých her,  stavěli  domečky lesním skřítkům, prožili stmívání v lese, byli jsme odvážní a dokázali  projít temným lesem. Šli jsme také na dobrodružný výlet na Malý Javorník a cestou  poznávali spoustu květin a stromů.  Večer se konal  karneval, všechny důmyslné masky byly náležitě oceněny a tombola byla opravdu pestrá. Zvládli jsme také orientační běh lesem a vůbec nikdo se neztratil. Stříleli jsme z luku a jezdili na úžasných buginách. Hledali jsme důmyslně ukrytý poklad a nakonec  ho všichni opravdu našli. Měli jsme táborák a trpělivě  opékali hodně dobré špekáčky.  Celý týden nám krásně svítilo sluníčko,  takže nikdo nepotřeboval žádnou pláštěnku. V pátek  po svačině jsme odnesli všechny batohy, kufry a tašky k autobusu a vrátili  se ve zdraví domů.

Mgr. Radka Stodůlková