TRENÉŘI, HRÁČI A OSOBNOSTI – významné postavy českého a zlínského ragby přišly do naší školy mezi žáky…

Ragby je kontaktní sport, tvrdý, ale férový. Jinak by to ani nešlo – při kontaktním sportu se pravidla musí dodržovat. A to se v ragby děje. Neexistuje předstírání, simulování, dohadování s rozhodčím. Rozhodčí se oslovuje „pane“ a mluví s ním výhradně kapitán. Při významných utkáních má rozhodčí mikrofon a všechny jeho výroky jsou slyšet na celém stadionu. Utkání ragby jsou mimořádně napínavá.

Toto úvodní slovo a pak už jenom pohyb a sport se prolíná plnými dvěma dny napříč všemi hodinami tělesné výchovy. Celkem 18 tříd, od dětí z mateřské školy až po ty nejstarší, spojila myšlenka tohoto sportu, jehož hlavním stavebním kamenem je fair play chování, úcta k soupeři, budování hodnot přátelství, respektu a týmové spolupráce.

Děkujeme celému týmu za obrovskou pozitivní energii, skvělou celodenní péči, která vzbudila v dětech neskutečné nadšení a radost z pohybu. Věříme, že když se žáci setkají s úspěšnými sportovci, může je to motivovat k vlastním sportovním aktivitám nebo obohatit jejich život.

Úspěšní sportovci, kteří navštívili naši školu:

  • Dan Beneš – ČSRU kouč a developer
  • Karel Pekáček – český ragbyový reprezentant, mistr ČR v rugby s klubem RC Tatra Smíchov
  •   zahraniční angažmá: Nový Zealand – RC SHIRLEY Vikings, Anglie – RFC BRISTOL Rovers, Španělsko – RC Valencia.
  • Karel Pekáček junior – RC Zlín U18, ve výběru ČR U16.
  • Matěj Jaroněk – RC Zlín, český reprezentant U18.
  • Denis Juřík – RC Zlín, český reprezentant U23
  • Jiří Čepela – RC Zlín, trenér mládežnických kategorií
  • Jacques Dumas (JAR) – reprezentant JAR (Springboks) U18
  • Leghae Sethogoa  (JAR) – klub Pretoria BULLS
  • Ondřej Prokop – RC Zlín senior Tým

Michaela Bařinová, předsedkyně Školního sportovního klubu

Prohlédněte si naši celou fotogalerii na webu školy.