Matematický klokan

V pátek 17. 3. 2023 absolvovali žáci 2. – 9. tříd jako každoročně soutěž Matematický klokan, aby si vyzkoušeli své logické schopnosti v oblasti matematiky.

Soutěžilo se ve 4 kategoriích a všichni, kteří se zúčastnili, si zaslouží gratulaci za snahu a vypětí sil.

Pojďme se podívat blíže na vítěze:

V nejmladší kategorii Cvrček pro 2.-3. třídu obsadili přední pozice žáci třídy 3.A:

1. Jonáš Cigánik s 62 body
  2. Veronika Zapletalová s 58 body
  3. Julie Špendlíková s 55 body

V kategorii Klokánek, ve které bojovali o přední pozice 4. a 5. třídy, vystoupili na stupně vítězů opět žáci jediné třídy, a to 5.A:

1. Eliška Pšenicová se 111 body a tím se stala i absolutní vítězkou I. stupně
  2. Richard Vítek s 95 body
  3. Štěpán Trubelík s 85 body

Ve starší kategorii Benjamín, zastoupené žáky 6. – 7. tříd, jsou netradičně na předních místech šesťáci, kteří předčili 7. ročníky:

1. Eliška Rajnochová z 6.A s 88 body
  2. Vojta Londýn z 6.C s 83 body
  3. Jakub Slíva z 6.A s 82 body

A konečně nejstarší kategorie Kadet pro 8. a 9. ročníky dopadla následovně:

1. Darja Karpeková z 9.C s 93 body, čímž se stala i absolutní vítězkou soutěže na II. stupni
  2. Markéta Frömelová z 9.C s 90 body
  3. Alžběta Mičulková z 9.B s 81 body

Speciální  ocenění získala ukrajinská dívka Diana Stryzhenko ze 7.A, která dosáhla 70 bodů v české  verzi Klokana a stala se tak 3. nejúspěšnější řešitelkou v rámci 7. ročníků.

Všem výhercům blahopřejeme a přejeme další matematické úspěchy.