Exkurze Osvětim 2023

Očima žákyně 9. ročníku…

Celý devátý ročník se ve čtvrtek 23.2. 2023 rozhodl úplně si rozhodit spánkový režim a ve 4 hodiny ráno se vydal na exkurzi Osvětim – svědomí lidstva. Většina lidí se během cesty k našemu severnímu sousedovi přece jen trochu dospala, protože dobitá energie přes den přišla vhod.

Po zastávkách na toaletištích náš smích ale vystřídala vážnější atmosféra, jelikož nás čekalo dosti vážné a nepříjemné téma. Během programu jsme navštívili koncentrační tábor Osvětim i Březinku a celkový pobyt i informace pro nás byly velmi přínosné, protože se s tématem druhé světové války setkáváme docela často, a to nejen v hodinách dějepisu. Tato část dějin je velice důležitá a je potřeba o ní mluvit. Abychom poté pozvedli atmosféru, vydali jsme se do osvětimského nákupního centra odlehčit našim peněženkám od polských zlotých. Velký úspěch mělo například zlevněné máslo. Výlet nám umožnil načerpat nové informace, poskládat si vědomosti do kontextu a užít si čas strávený společně.

Alžběta Mičulková, 9.B