No backpack day

No backpack day neboli Den bez školních batohů je akce, do které se v současnosti zapojuje řada škol po celém světě. V tento den si školáci musí všechny pomůcky do výuky donést v rukách nebo v čemkoliv jiném kromě školních aktovek a batohů. Cílem je poukázat na problematiku rozvojových zemí, kde si miliony dětí nemohou dovolit pořídit školní batoh, a tak si musí veškeré pomůcky do často až několik kilometrů vzdálených škol nosit v rukách.

Náš žákovský parlament se rozhodl do akce také zapojit a No backpack day vyhlásil na pátek 6. května 2022. Většina žáků v tento den opravdu dorazila s netradičními zavazadly, a podpořila tak nejenom původní cíl akce, ale narušila i zaběhlou rutinu a užila si spoustu legrace.

Nakolik byli žáci kreativní a v čem si pomůcky do školy přinesli, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

členové Žákovského parlamentu ZŠ Želechovice nad Dřevnicí