Hedvábná stezka

Jak se stane, že se z nepatrného vlákénka stává hedvábná příze a z příze třeba šátek? Jak se čínské princezně podařilo ve vlasech přenést přísně střežené tajemství výroby hedvábí až do Japonska? Jak dlouhá je cesta hedvábného šátku, než skončí v našem šatníku?

Na všechny tyto otázky a mnoho dalších jsme dostali odpověď v rámci projektu školní družiny „Hedvábnou stezkou“. Práci jsme si trochu usnadnili – pracovali jsme s již ušitými přírodními hedvábnými šátky, kterým jsme vdechli pestré barvy pomocí mačkané techniky. Bylo obdivuhodné sledovat, jak se barvy vzájemně doplňují, kontrastují, prolínají – žily si svým vlastním životem. Práci se zajímavým materiálem si vyzkoušeli zájemci ze všech oddělení školní družiny a celkem bylo „oživeno“ přes 70 šátků. Na fotkách si můžete prohlédnout jak mladé malíře, tak skvosty, které jim vznikly pod rukama.

Gabriela Dobešová, DiS.