Den pro dětskou knihu

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se tradičně připojuje k celorepublikové akci Den pro dětskou knihu. Tento den připadl na 1. prosince 2018. Pro děti byl připraven pestrý program – výtvarná dílna Tvoření s pejskem a kočičkou, zápis nových dětských čtenářů, výstava s názvem Knihy našich prarodičů, představení Divadla Kufr Velký Fuk a vernisáž výtvarné soutěže pro děti základních a mateřských škol. Letošním tématem bylo Co by si pejsek s kočičkou přáli na Vánoce aneb Jak to chodí o Vánocích u vašich domácích mazlíčků?

Naše děti se také zapojily, kreslily jak už pejska s kočičkou, tak i své vlastní domácí mazlíčky. Vznikla řada pěkných obrázků, které máte možnost vidět přímo u nás ve škole nebo ve zlínské knihovně, kde budou práce vystavené do konce prosince. V této soutěži mohli hlasovat rodiče, široká veřejnost, udělovala se první tři místa podle počtu získaných hlasů. Dále bylo uděleno nezávislé ocenění knihovnického kocoura Miloše. A právě kocourovo ocenění získal náš žák Bruno Smoček z I. B za obrázek pejska s vločkami. Máme velkou radost a přejeme Brunovi i ostatním dětem spoustu radostných okamžiků nejen z výhry.

Mgr. Ludmila Němcová