Biblická soutěž

V pátek 30. listopadu se na Církevní ZŠ ve Zlíně konalo Okresní kolo biblické soutěže. Zúčastnilo se ho 36 žáků ze 4 škol (Zlín, Želechovice, Francova Lhota, Nedašov) a hlavním tématem tohoto ročníku byl patriarcha Abrahám a Skutky apoštolů.

Po náročném testu znalostí, na které byli naši borci vzorně připraveni, následovalo vyhodnocení a dramatické ústní finále, kde šlo nejen o znalosti, ale také o rychlost a o trochu toho příslovečného štěstí. Želechovjani nastoupili v těchto týmech:

5. třída: Hanka Balajková a Bětka Mičulková z 5.A a Ondra Hrubý z 5.B,

6. a 7. třída: Ivan Dolský z 6.A, Standa Krček ze 7.A a Zuzka Jurová ze 7.B,

8. a 9. třída: Lucka Chmelařová a Adam Strouhal z 8.B, Soňa Krčková z 9.A.

Všichni podali obdivuhodné výkony, ale úplně největší štěstí měla nakonec Bětka Mičulková, která zvítězila ve své kategorii a postoupila tak do celostátního finále do Brna.

Bětka se připravovala podle vlastních slov hlavně usilovným pročítáním Bible, nicméně i ona byla občas překvapena náročností otázek. Nikdo z účastníků třeba nevěděl, co znamená slovo apokalypsa. Jak známe Bětku, do března, kdy pojede do Brna, všechno pilně dostuduje a omráčí nejen svým živelným projevem, ale také rozsahem svých znalostí.

Chválíme všechny účastníky za vzornou reprezentaci a Bětce budeme držet palce v dalším kole.

P. Pavel Martinka, Pavla Sýkorová, vyučující náboženství