Dílna klasické animace

Není tak dávno, co se 8.B účastnila dílny klasické animace pod vedením Mgr. Adély Šímové v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Byl nám představen princip pohyblivého obrazu, který si následně žáci mohli vyzkoušet sami. Zobrazili pohyb pomocí 12-ti okénkové animace, kterou následně vložili do zoetropu, což je předchůdce moderních kinematografických přístrojů. Pomocí toho jsme rozpohybovali naše výtvory a vznikl nám tak krátký film o jedné sekundě. Pro některé žáky to byl velký objev.

S principem animace nyní pracujeme i ve výtvarné výchově. Už brzy se tedy můžete těšit na oživená malířská díla, která se nám snad prostřednictvím videí podaří umístit na tyto webové stránky. 

Mgr. Radka Hanusová

„Bavilo nás tvoření krátké animace a klamu oka. Jsme rádi, že jsme se tam podívali a už se těšíme, až si vytvoříme vlastní animaci.“ Michaela Slováková, Jitka Žaludková

„Program byl docela fajn. Vytvářeli jsme sekundovou animaci, která se některým dost podařila. Muzeum jsme si užili.“ Lucie Chmelařová, Barbora Otépková