6. A na Mezinárodním filmovém festivalu pro děti a mládež ve Zlíně

Tak jako jiné třídy, ani my jsme si nemohli nechat ujít návštěvu Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež, který se v minulých dnech konal ve Zlíně.  V největším sále zlínského multikina Golden Apple Cinema nás ve středu 30. 5. přivítali a krátce pohovořili o své práci režisér Hanno Olderdissen a autor filmové hudby Tobias Wagner. Následně jsme zhlédli jejich snímek z prostředí koňských stájí Rock My Heart.

Film byl namluven německy a doprovázen českými titulky, na což si někteří museli chvilku zvykat. Děj filmu nás však velmi brzy pohltil, a tak jsme v jeho průběhu radostí tleskali, stírali si slzy, a když se po 110 minutách objevily závěrečné titulky, řada z nás litovala, že film nemá pokračování.

Kromě návštěvy filmového představení jsme využili i nabídku doprovodného programu a vyzkoušeli si například moderování v rádiu.

Náš festivalový den se vydařil na výbornou a my se již dnes těšíme, co nám nabídne další ročník festivalu.