Pinkal – 2. ročník

V sobotu 12. 5. 2018 přilákal do tělocvičny základní školy všechny příznivce dětského badmintonu 2. ročník badmintonového turnaje, který dostal výstižný název „Pinkal“.

V úvodu turnaje byli oceněni nejlepší hráči série pěti turnajů „RAKEŤÁKA“. Odměnou pro hráče byly krásné poháry a medaile.

Sobotní turnaj jsme tentokrát pojali úplně jinak. Vítězství bylo až na druhém místě, důležitá byla spolupráce, vzájemná podpora, ale také taktika, kterou hráči zvolili. Bojovala proti sobě tříčlenná družstva, badmintonové sety probíhaly formou štafety. Hráči se mezi sebou pravidelně střídali. Hra byla plná napětí, zvratů, každý získaný míček byl důležitý pro celkový výsledek celého družstva. Turnaj byl odměnou a zajímavým zpestřením pro všechny hráče, kteří se pravidelně účastnili všech turnajů.

Děti se zaslouženě radovaly nejenom z medailí, ale také z nových přátelství, která vznikala během celé série turnajů.

Zapsala: Bronislava Babíková