Projektový den na Střední škole gastronomie a obchodu ve Zlíně

Dne 8. 1. 2018 proběhl na Střední škole gastronomie a obchodu ve Zlíně Projektový den pro žáky základních škol

Z naší školy se zúčastnili vybraní žáci osmého ročníku. Studenti střední školy předváděli činnosti, které jsou náplní jejich vzdělávání v odborném výcviku. Ukázky flambování, skládání ubrousků, míchání koktejlůotvírání vína, správné přípravy čaje, carving.  Ve cvičné kuchyni mohli žáci vidět přípravu malé pizzy. V průběhu akce si naši budoucí studenti mohli sami vyzkoušet připravit různé výrobky, mohli taktéž ochutnat koktejly a další vybrané speciality. Byli seznámeni s jednotlivými obory a možnostmi, které škola poskytuje.  Žáci si domů „odnesli“ nevšední zážitky a zároveň informace pro volbu svého dalšího vzdělávání.

Adéla Hromadová