Exkurze do středověku

Na celé dvě hodiny se ocitli žáci IV. A ve 13. a 14. století. V pátek 10. listopadu totiž navštívili interaktivní výstavu Expedice středověk. Po trochu teoretickém úvodním proslovu pana průvodce si konečně mohli vyzkoušet všechny nabízené exponáty. A tak si zahráli na zajímavý hudební nástroj, pokoušeli se psát brkem a tehdejším písmem, ocitli se ve středověké kuchyni. Největší radost všem děvčatům udělaly dobové kostýmy, do kterých se s chutí převlékly. Byly sice trochu větší, ale módní přehlídku jsme si nenechali ujít. Kluci se zase vrhli na husitské zbraně, oblékli se do plechového brnění, vyzkoušeli těžké drátěné košile a meče. Největší trauma asi zažili dva naši žáci, kteří na vlastní kůži okusili tehdejší mučící nástroje. Nic příjemného. No a vyskočit si na krásného po rytířsku vyzdobeného koně mohli všichni zájemci, kteří váží méně než 30 kilo.

Věřím, že si získané poznatky na dlouho zapamatují. Jen škoda, že nebylo více času. Po celou dobu exkurze byli žáci hodní, za prokázané znalosti byli i pochváleni panem průvodcem.

Ivana Petrová, TU IV. A