Orientační dny ve Fryštáku! Jedeme!

Začátkem listopadu jsme se vydali do Fryštáku, do Domu Ignáce Stuchlého na Orientační dny.

Obě osmé třídy se účastnily žáky vybraného programu:

8.A ,,Moje třída, moje parta,, a 8.B ,,Možná přijde on, mého srdce šampion.,, Instruktoři měli připravené pestré pohybové i jiné komunikační aktivity zaměřené na zlepšení spolupráce a prohloubení komunikace mezi žáky na zmíněná témata. Akce se vydařila, počasí také, jaké byly ohlasy našich žáků? To poznáte z odpovědí v dotazníku instruktorů:

Co se ti během orientačních dnů obzvlášť líbilo?

Divadlo.

Líbilo se mi slaňování, protože bylo zábavné. Většina her byla také dobrá, nebyla nudná, ani divná.

Že na nás byli všichni hodní a mě celkově hodně bavila spolupráce se spolužáky. Také byl hezký a velký pokoj, dobré jídlo, program a víc mě toho nenapadá.

Co se ti nelíbilo a proč?

Málo volna a málo dnů na DISu.

Naučil/a ses během těchto dnů něco nového? Co konkrétně?

Přizpůsobit se a naslouchat.

Myslím, že nám spolupráce celkem jde, tedy až na komunikaci, ta někdy vázne. A mohl by se zlepšit u některých lidí respekt, ale to je pouze na nich. Podle mě jsme se naučili více spolupracovat, ale pořád to není na nějaké super úrovni.

Máš pocit, že se změnily vztahy mezi spolužáky ve třídě?

Jo, ale my jsme měli vztah v poho, spíš by tu měli jet členové třídy, co se potřebují začlenit.

Možná jsem se o někom dozvěděla něco víc, ale to je asi vše.

Možná u někoho jo, ale v mém případě jsem se začala bavit trochu s někým jiným.

Můj vzkaz instruktorům:

Že jste si zapamatovali naše jména dost rychle. Pokračujte v tom, co děláte.

Je třeba vyzdvihnout a pochválit připravené zázemí – ubytování, stravu, volnočasové prostory. Profesionální a přitom přátelský byl přístup instruktorů. Určitě doporučíme dalším budoucím osmákům.

Pedagogický doprovod: Růžena Mrázková a Jitka Kábrtová

Obrázek 1 z 19