Postav hmyzu hotel

Žákovský parlament ZŠ Želechovice nad Dřevnicí přichází s novou jarní výzvou na podporu environmentálního projektu V Zahradě to žije! Cílem výzvy je vyrobit domeček pro hmyz, který následně zkrášlí naši školní zahradu. 

Hmyzí domeček je uměle vytvořená skrýš pro užitečné druhy hmyzu. Mezi jeho nejčastější obyvatele patří samotářské včely, které jsou významnými opylovači. Opylovat květy pomáhají také další častí obyvatelé domečku jako jsou motýli a pestřenky. Jejich larvy navíc likvidují škodlivý hmyz. Do hotelu se rádi nastěhují také zlatoočka, berušky a škvoři, kteří taktéž požírají škodlivé druhy hmyzu, hlavně mšice. Hmyzí domeček je tedy ozdobnou i praktickou součástí každé zahrady. 

Vyrobte i Vy hmyzí hotel a pomozte revitalizovat prostředí naší školní zahrady.  

Fotografie svých výtvorů můžete umístit na virtuální nástěnku na adrese https://padlet.com/zelechovice/hotel. Samotné domečky můžete nosit do školy po předchozí domluvě s paní učitelkou Vlčkovou nebo s jiným vyučujícím. 

Těšíme se na Vaše výrobky a přejeme Vám krásné jarní dny. 

Členové Žákovského parlamentu ZŠ Želechovice nad Dřevnicí