Program – Na vlně

Děti ze školní družiny se ve středu a čtvrtek 3. a 4. února mohly celé zachumlat do hebké a hřejivé ovčí vlny.

Připravili jsme pro ně – kromě hromady příjemného přírodního materiálu – krátkou přednášku o tom, jak se vlna získává, zpracovává, čistí a barví. Stříhání ovcí jsme bohužel zhlédli pouze na videu. Ale zpracování vlny různými technikami už nebylo jen virtuální. Technikou mokrého plstění si děti za pomoci vody a mýdla vyrobily vlněnou kuličku do náhrdelníku. Pak dostaly do ruky plstící jehlu a formu na vlnu a vrhly se na výrobu brože. A o tom, že se všem jejich umělecké dílo povedlo, vůbec nepochybujte.

Doufáme, že vlastnoručně vyrobené šperky budou buď samy hrdě nosit, nebo je darují někomu, kdo z nich bude čerpat to množství pozitivní energie a zábavy, které jsou v nich „zaplstěny-zakouzleny“.

Podívejte se do naší fotogalerie.

Článek napsala a program připravila Hana Staňková, vychovatelka