Jak dědeček měnil, až vyměnil

Děti ze školní družiny se vydaly v úterý 26. ledna na dobrodružnou cestu. S odvahou sobě vlastní si hrdinní průzkumníci převzali mapu a vyrazili plnit úkoly. Potrápili své mozky luštěním šifer a hádanek, osvědčili svou tělesnou zdatnost skákáním panáka – mohli tak totiž získat zlatý dukát!

Aby té legrace bylo opravdu dost, po přečtení pohádky „Jak dědeček měnil až vyměnil“  si děti vybraly jednu věc, kterou v duchu příběhu měnili s lidmi, které potkali po cestě. A tak jsme měnili, kamínek za kelímek, kelímek za bonboniéru. K další výměně již bohužel nedošlo, nikdo neměl to srdce nám ji vzít, a tak nám zůstala. Rozhodli jsme se obětovat čokoládový dolar, který se směnil za propisku, propiska za lístky, lístky za lopatku a lopatka za kapesníky. Všechny to moc bavilo. 

Nakonec jsme úspěšné hádání, sportování a vyměňování zapili horkým čajem, který skvěle doplnily sladké dobroty. Byl to krásně strávený čas a těšíme se na další výpravu – která pohádka nás inspiruje tentokrát? 

Článek napsala Hana Staňková, vychovatelka