Druhostupňové tvoření

Co si představíte, když se řekne land art, food art, podzimní mlsání, kulinářské činnosti, malování a koláž? Naši šikovní tvořivci z druhého stupně to už ví. Pojďte se podívat na jejich osobité uchopení těchto uměleckých směrů a témat.

V říjnu započala další vlna nouzového stavu, a tak i žáci byli nuceni přejít plně k výuce na dálku. Tato tíživá situace se promítla oproti minulému období do všech předmětů, a tedy i do naukových a výchovných. Žáci zažívají z “pohodlí“ domova,  jaké to je, plnit celý rozvrh v rámci týdenních plánů i online schůzek. Se svým časem nakládají téměř sami oproti běžnému vyučování, kde plní předměty na základě jasně daného harmonogramu. Jak je nejspíše zřejmé, aktuální opatření ztěžují jindy tak všední a známé činnosti. I přes tyto těžké chvíle, které společně a zároveň odděleně prožíváme, se vyskytly zajímavé práce, otevírající v těchto náročných chvílích kreativitu a tvořivost, takže je vidět, že kreativita našich žáků nezná hranic a překážek. Pro ukázku a zlepšení sychravých dní přikládáme malou ochutnávku práce žáků z 6.A, 6.B, 7.A, 7.B, 7.C.

Jsme pyšní na tvořivce z naší školy!

Mgr. Klára Zorková