DŮLEŽITÁ INFORMACE: Celostátní stávka ČMOS PŠ

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že se naše škola připojuje ke stávce, kterou vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků školství na středu 6. listopadu 2019. V tento den bude základní škola i mateřská škola (včetně školní družiny) uzavřena.

Vláda svým jednáním nepřispívá k důstojnému postavení zaměstnanců ve školství. Ministr školství několikrát v průběhu roku 2019 změnil svůj postoj ke zvyšování platů pedagogických i nepedagogických zaměstnanců, ani v jednom případě však ne k lepšímu. Jde však také o celkový postoj celé společnosti k problematice školství. Veřejnosti je vždy prezentováno něco, co pak neodpovídá realitě. Stávkou chceme ukázat vládě, že s tímto způsobem jednání politicky odpovědných osob nesouhlasíme. Jde nám o prestiž a důstojné postavení učitelského povolání.

ZO ČMOS PŠ Základní školy a Mateřské školy Želechovice nad Dřevnicí, příspěvkové organizace