Škola v přírodě Velké Karlovice, penzion Tabačka

Ve dnech 20. 5. – 24. 5. 2019 jsme opět vyrazili do školy v přírodě do Velkých Kralovic, cílem byl penzion Tabačka. Tentokrát jsme odjeli v počtu 33 dětí a dva pedagogové. Školy v přírodě se účastnili také studenti a současně skauti z Pedagogické fakulty Olomouc Šebestian a Anička.

Třídy, II.A, II.B, tvořily skvěle sehraný kolektiv šikovných dětí . Penzion Tabačka se nachází v překrásném prostředí zelených lesů v Beskydech a měli jsme ho celý pro sebe. V lese jsme hráli spoustu zajímavých her, druháci hledali skřítky a stavěli jim domečky. U penzionu jsme křídami pomalovali chodníky krásnými barevnými obrázky. Šli jsme také na dobrodružný výlet na Soláň a navštívili jsme horskou chatu Čarták a tady děti vybalily nezbytnou svačinu a hrály spoustu her na travnatém plácku, kde byla také skvělá trampolína. Večerní program nám připravovali instruktoři a hráli jsme poznávací hru, kdy si děti ověřily své znalosti z přírody. Měli jsme také karneval se spoustou her a písniček. Jedna z nejoblíbenějších aktivit je vždy „stezka odvahy“ a tentokrát nám přálo počasí a naši instruktoři nám připravili kouzelnou světýlkovou cestičku v nočním lese, kde na nás čekal „ohnivý muž“ a převedl nám úžasnou světelnou šou. Byla to ta nejhezčí stezka odvahy a vůbec nikdo se nebál. Ve čtvrtek jsme stihli grilování špekáčků a také jsme zvládli hledání pokladu, který byl letos obzvláště obrovský. V pátek jsme sbalili všechny věci do kufrů, tašek a batohů a přestože se některým dětem vůbec nechtělo, vrátili jsme se všichni ve zdraví domů.

Mgr. Radka Stodůlková, Mgr. Eva Pekařová