Výprava Žákovského parlamentu

Deštivé ráno neodradilo skalní členy Žákovského parlamentu od účasti na jednodenní zážitkové výpravě. Jak jsme tento den prožili, popisuje Míša Slováková.

V úterý 30. 4. 2019 jsme se vydali na výpravu na skautskou chatu Zikmundov.

V devět hodin ráno jsme se trolejbusem dopravili do obce Velíková. Nejprve jsme si vyzvedli klíč od chaty a rozdělili se na čtyři týmy po čtyřech členech. Po cestě, která byla dlouhá asi čtyři kilometry, jsme se parádně zabavili hrami, které pro nás připravila paní Kovářová. Za jednotlivé aktivity, např. hod šiškou na strom za účelem trefit značku nebo třeba malý štafetový běh, jsme dostávali body. Bylo to opravdu zábavné. Když jsme kolem jedenácté hodiny dorazili na chatu, našich pár zdatných kluků šlo rozdělávat oheň, což bylo za deštivého počasí opravdu těžké. Holky šly vařit čaj. Společně jsme si opékali špekáčky a mezitím bylo za úkol vymyslet básničku na téma Žákovský parlament a něco vytvořit z čistě přírodních materiálů, které jsme si nasbírali cestou. V jednu hodinu za námi přijel Jirka Sadila, který nám připravil zážitkový program. Později se dostavila i naše paní ředitelka, která se také zapojila do jedné z postřehových her. Paní ředitelka nám poté ohodnotila naše výtvory, pouklízeli jsme si chatu a autobusem se vydali na cestu domů. Odpoledne jsme dorazili do Zlína a tam taky ukončili naši výpravu.

Moc děkujeme paní Kovářové, paní ředitelce a Jirkovi za moc super den.

Míša Slováková, 8.B