Registrace na Čokoládovou tretru Česko uzavřeny

15. 2. se uzavřela registrace českých škol do projektu Čokoládová tretra 2019. Přihlásilo se 478 základních škol z celé země a my jsme jednou z nich.

 Projekt Čokoládová tretra http://www.cokoladovatretra.cz/ je jediný na dráze celoplošně zaměřený na děti z 1. stupně ZŠ i mimo struktury atletických oddílů. Jediný výhradně dětský seriál závodů sprinterů. Vrcholí přímo v hlavním programu jednoho z největších podniků světové atletiky – IAAF World Challenege Zlaté tretře Ostrava.

Svým propracovaným systémem kvalifikace umožňuje zapojit všechny děti v celé zemi. Ti nejlepší se přes čtvrtfinále a semifinále dostanou až do finále v hlavním programu Zlatá tretra Ostrava 20. 6. 2019.

Věkové kategorie

Kategorie Trať Rok narození
A 100 m 2013 – 2012
B 200 m 2011 – 2010 
C 300 m 2009 – 2008

Ve čtvrtfinále je součástí závodu pilotní soutěž v hodu oštěpem Vortex. Závodí všichni účastníci v kategorii C. Dívky i chlapci. Každý účastník má 3 pokusy po sobě, započítá se ten nejdelší. 3 celkově nejdelší hody z každého čtvrtfinálového kola postupují do semifinále. A to nezávisle na výkonu v běžecké disciplíně.

Našim malým závodníkům přejeme hodně zdaru!

…od čokolády ke zlatu nebo jen radosti z pohybu.