Kniha – vědomosti, sny a fantazie

„Kniha – vědomosti, sny a fantazie vše, cos našel, můžeš hledat nikdo ti to neukryje.“ Poetisa

Ve dnech 7. – 18. 12. jsme s dětmi v družinách pohlédli do skrytého bohatství klasické české literatury pro děti a mládež.

Jelikož je dnes doba plná internetu a sociálních sítí, snažíme se dodržovat tradice a téměř každý den přečíst pár příběhů z knih, které si děti vyberou.

Jakožto významný den toho, že jsme knihu dočetli, dostaly děti důležitý úkol. Vytvořit obálku naší přečtené knihy Pavouček Pája od Pavla Šruta v její co nejreálnější podobě.

Děti si tuto aktivitu velmi oblíbily a téměř den co den se nemohly dočkat dalšího napínavého příběhu, který nás ve školní knihovně čeká.

A protože máme v družině i děti starší, šli jsme v úkolu ještě dál. Celý týden si děti nosily své oblíbené knížky a představovaly je svým kamarádům. Na závěr jsme opět tvořili obálku knížky. Tentokrát své vlastní knížky, kterou jednou třeba naše děti nebo my sami napíšeme.

Simona Švachulová a Aneta Blažejová, vychovatelky