O projektu „Sportuj ve škole“ aneb rozhýbej školní družinu zábavou i pohybem

Projekt „Sportuj ve škole“ navazuje na pokusné ověřování programu s názvem „Hodina pohybu navíc“, které probíhalo dva roky pod hlavičkou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Během druhého ročníku se do něj zapojilo na patnáct tisíc žáků z 343 škol celé České republiky. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem.

V tomto roce se účastní populárního „Sportuj ve škole“ 350 základních škol a my jsme jednou z nich.

Holky a kluci v rámci pobytu ve školní družině zkoušejí různé pohybové aktivity od opičích drah a sportovních her až po základy oblíbených sportů.

Ani jedno dítě nestojí a nenudí se. Všichni sportují, všichni se společně baví. Díky hrám a zábavným sportovním cvičením rozvíjí školáci a školačky své všestranné pohybové dovednosti. Nezáleží na talentu ani výkonnosti – nejdůležitější je chtít se bavit pohybem se spolužáky a kamarády. Zapojit se tak může úplně každé dítě! Navíc „Sportuj ve škole“ je pro děti zdarma.

V letošním školním roce 2018/2019 se do projektu zapojilo rekordních 62 dětí.

 Za Školní sportovní klub Michaela Bařinová, koordinátorka projektu