6. A v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Co je to muzeum? Jakými způsoby získává muzeum předměty do svých sbírek? Co se děje s předmětem, když se dostane do muzea? Jak jsou muzejní exponáty chráněny? Odpovědi na tyto a spoustu dalších otázek získali žáci 6. A při své návštěvě Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně ve čtvrtek 4. října 2018.

Děti se v rámci výukového programu Co je to muzeum nejen seznámily s muzeem jako institucí, jeho posláním a pozadím budování sbírek, ale prošly si také muzejní expozici Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost.

Ve druhé polovině programu si pak žáci sami vyzkoušeli práci odborných muzejních pracovníků. Vyplňovali evidenční kartu vybraného předmětu, předmět vystavili a následně prezentovali před spolužáky.

Mgr. Lenka Oborná