Čtvrťáci znají historii komiksu

Ve středu 14. 3. se žáci IV. A vydali do Knihovny Františka Bartoše do Zlína. Pod názvem programu Čtení v bublinách se mohlo ukrývat leccos. Všechny děti po uvelebení se v židlích s velkým zaujetím sledovaly velmi pečlivě připravenou paní knihovnici, která nás slovem i obrazem seznámila s historií komiksu. Překvapeni jsme sledovali jeskynní malby pravěkých lidí nebo krásné kresby egyptských mistrů ukryté v pyramidách faraonů. Právě tyto kresby jsou považovány za prazáklad lidského vyjadřování životních situací a dějů – komiksů. Největší rozruch však způsobily ukázky – i animované – dostupných a všeobecně známých českých i světových komiksových hrdinů, které si z dětství pamatují již rodiče současných dětí. Hodně jsme se nasmáli i při ukázkách animovaných komiksů současných. V závěru jsme dostali také možnost si krátký komiks nakreslit. Ale to vyžaduje delší čas. Proto k tomu využijeme návod, který nám v závěru paní knihovnice prozradila.

Chválím všechny děti za slušné chování a za znalosti, které v průběhu programu prokázaly.

Ivana Petrová, TU IV. A