Chytré svačinky se zeleninou

Zdravá strava je pro nás velmi důležitá a proto jsme se rozhodli, že vyzkoušíme něco nového a přihlásíme se do soutěže Zdravá 5 vaří!

Rozdělili jsme se do pěti týmů a každý tým společně připravil zdravou pomazánku a ovocnou nebo zeleninovou svačinku. Vybírali jsme z kvalitních surovin a snažili jsme se o to, aby svačinka byla nejen chutná, ale také atraktivní na pohled.

Naše týmy připravily sýrové spirálky plněné výtečnou šunkovou pomazánkou, tmavý slunečnicový chléb s vajíčkovo- sýrovou pomazánkou, ozdobený kapií a čerstvou pažitkou, žitné krekry s budapešťskou pomazánkou, mrkvový salát s petrželí a v neposlední řadě tuňákovou pomazánku s cereálním pečivem a zeleninou.

Z ovoce a zeleniny jsme vykouzlili hroznový strom života, ředkvičkový salát, mrkvovo-banánového hada, jablkovou spirálu a jablíčkové donuty s tvarohovým krémem a čokoládou.

Podívejte se, jak se nám to povedlo!

Andrea Pritchard