Naše šachové turnaje

Téměř dvě desítky žáků a žákyň navštěvuje šachový kroužek ŠSK při naší škole. Děti nejsou seznamovány jen s královskou hrou, ale také s hrami a technikami, které rozvíjí logické myšlení. V současné době máme několik šikovných dětí, které již zvládají soutěžit na turnaji.

Dne 14.10. jsme se zúčastnili Krajské soutěže družstev starších žáků. Mezi šachovými oddíly jsme se neztratili a obsadili 6.místo z 8. Družstvo hrálo ve složení: 1.Picek Tomáš, 2.Bažant Radek, 3.Špendlík Vojtěch, 4.Červenka Jaromír a 5.Bažantová Adéla. 

O týden později jsme zavítali na letošní první turnaj Okresní žákovské ligy jednotlivců do Malenovic. Naše výprava měla 9 členů a pro čtyři z nich to byl vůbec první šachový turnaj v životě. Ve starší kategorii soutěžilo 33 dětí a v sedmikolovém klání si naši vedli takto: 30.místo Jakub Kišš 2body, 32-33.místo Jan Rosík a Jaromír Červenka 1,5 b. V mladší kategorii byla účast 49 dětí. 21. Bažant Radek 4 body, 26. Bažantová Adéla 3,5 b, 41. Žaludková Pavlína, 43. Kopčil Oskar, 46. Smýkal Jan všichni 2 body, 47. Chromková Alena 1,5b. V kategorii dívek obsadila Adéla Bažantová  druhé místo.

Hlavním tahákem podzimu je úvodní turnaj GP Zlínského kraje 2017/2018. Ze seriálu 4 turnajů je možné postoupit i na mistrovství republiky. Dne 2. prosince jsme na tento turnaj vyrazili v počtu 13ti dětí. Konkurence čítala přes 102 dětí ve třech věkových kategoriích. V nejstarší kategorii nás reprezentovali: 19-24. Rosík Jan, Kišš Jakub, Balajka Pavel, Košut Ondřej a Špendlík Vojtěch všichni 2body. 25. Žaludková Jitka 0b. Pro Jitku byl toto první turnaj a kuriózně, při nemocnosti všech dívek v její kategorii, si nakonec domů odvezla diplom a zlatou medaili. V nejmladší kategorii reprezentovali: 21.-22. Bažantová Adéla a Bažant Radek oba 4b. Adélka navíc vybojovala stříbrnou medaili v kategorii dívek. 36.-37. Kopčil Oskar a Žaludková Pavlína 2,5 b., 39. Křupala Jakub 2b, 43. Chromková Alena 1,5b., 45. Ordelt Tomáš 1b.

Posledním turnajem podzimu byla opět soutěž družstev: Zlínské okresní kolo Přeboru škol. Na přebor konaný 8. prosince jsme vyrazili s neskrývanou radostí. Vždyť to byl konečně první turnaj „místo“ školy. Naši školu reprezentovaly dvě čtyřčlenná družstva.  Družstvo 1. stupně ve složení: 1.Bažant Radek, 2.Bažantová Adéla, 3.Žaludková Pavlína a 4.Křupala Jakub předvedlo solidní výkon a nebýt nešťastné porážky ve 4.kole, mohlo být jejich umístění lepší než 5.místo. Družstvo 2. stupně ve složení: 1.Picek Tomáš, 2.Rosík Jan, 3.Špendlík Vojtěch, 4.Červenka Jaromír předvedlo těžko opakovatelný zážitek a zvítězilo! 🙂 I nu, někdy jsou šachy skutečně jednoduché a tak si ZŠ Želechovice nad Dřevnicí poprvé zahrají krajský přebor škol.