Když děti darují dětem

Letos poprvé se naše děti ze školní družiny zapojily do charitativní akce Krabice od bot aneb Děti darují dětem. Chtěly udělat něco hezkého pro někoho, kdo to potřebuje. Chtěly potěšit děti, které vyrůstají v rodinách, kde se většina z nich nachází v tíživé situaci, ať už vlastní chybou, nevědomostí, nebo i nešťastnou souhrou okolností.

Díky této úžasné akci si děti uvědomily, že ne všechny mají to štěstí, aby mohly strávit pohádkové Vánoce, nacházet pod stromečkem dárky, a že právě ten jejich dárek je jediný, který na ně o Vánocích čeká. Tento výborný nápad v našich dětech posiluje cítění s druhými, ukazuje jim, že se dá někomu udělat radost a nemusí to stát mnoho peněz. Tak jsme se chvilku v předvánočním čase zastavili a společně krabičky plnili. Děti nosily do školy hračky, se kterými si už nehrají, pastelky, knihy, různé sladkosti, autíčka apod. S nadšením vymýšlely vánoční přání a vzkazy. Spolupráci jsme navázali s paní Lenkou Hurtovou, která pracuje v Azylovém centru pro ženy a matky s dětmi. Ta se postará o to, že se dárky dostanou do správných rukou. Za školní družinu se nám podařilo zabalit přes 20 krabic. Snad udělají dětem radost a rozzáří jejich oči.

Vám všem, rodičům i kolegyním naší školy, kteří přispěli dárečkem moc děkujeme za dobrý skutek.

Všem přejeme krásné pohádkové Vánoce!

Máme pocit, že to co děláme, je jen kapka v moři. Jenže i ta kapka by v tom moři chyběla.

Za ŠD Michaela Bařinová