Vlaštovkiáda v ŠD 2017

 V pátek odpoledne proběhla v ŠD naše první „Vlaštovkiáda“ – soutěž v hodu vlaštovkou. Vlaštovky jsme v družinách začali skládat před týdnem a jako inspirace nám posloužily návody v časopise ABC a internetu.Některé vlaštovky vznikly v družince podle návodu , jiné doma za pomocí  maminek a tatínků a další byly originály, které si děti vytvořily samy.

První  letecké zkoušky proběhly na chodbách naší  školy, které se na pár dní staly letištěm.

Hned po obědě jsme se všichni přemístili na školní  hřiště, kde už čekala stanoviště. A tak jsme házeli na cíl, do dálky, běželi vlaštovkovou štafetu .Po ukončení soutěžení už lítaly vlaštovky jen tak ,jak chtěli jejich tvůrci.

Po pár deštivých dnech nám nakonec  přišlo fandit i sluníčko.Všichni jsme si užili moc zábavy a už se těšíme na další akci,kterou pomaličku začínáme plánovat….