Zkušební stránka

Třetí třídy na škole v přírodě

„Dokázali jsme to! Dalo se to zvládnout i bez telefonu. Smutno mi bylo, ale jen trochu.“ Takové jsou reakce dětí třetího ročníku, které mají za sebou svou první školu v přírodě. Pro mnohé z nich to bylo poprvé, co spali někde čtyři noci. Horský hotel Portáš, krásná příroda, dech beroucí výhledy na Beskydy i západy slunce, ale hlavně kamarádi, kteří jsou super parťáci a fungují jako jeden tým, nám to pomohli zvládnout.

ŠKOLIČKA nanečisto

Srdečně  zveme rodiče našich budoucích prvňáčků a jejich děti dne 14. června 2022 v 16.00 hodin na Školičku nanečisto a Informativní schůzku pro rodiče.  V rámci setkání proběhne také fotografování…

POZVÁNKA na překážkový běh SPARTAN

Vážení rodiče,

zveme všechny děti ve věku od 6 do 15 let a širokou veřejnost na překážkový závod – SPARTAN, do prostředí školní zahrady a hřiště. Děti si ve startovních vlnách proběhnou trať v délce zhruba 1 km a vyzkouší si nejrůznější překážky, ať už přírodní, nebo uměle vytvořené. Na každém stanovišti bude dospělý (pomocník), který dětem případně pomůže, nasměruje dál na trať, překážku vysvětlí. Děti budou startovat ve vlnách dle věkových kategorií.

Vědecká konference pro žáky

Ve čtvrtek 26. května se na Fakultě humanitních studií Univerzity Tomáše Bati uskutečnil první ročník Vědecké konference pro žáky základních škol. Na tuto unikátní akci jsme vyslali zástupce týmů, které zaujaly svými pracemi vzešlými z projektového dne Věda v pohybu.

ENGLISH FINALS

Stalo se již tradicí, že vyučující anglického jazyka ze Základní školy v Želechovicích nad Dřevnicí připravují vždy na konci školního roku pro žáky devátého ročníku ústní závěrečné zkoušky z anglického jazyka, tzv. English Finals.

MORAVSKÝ KRAS

Dne 5.5.2022 se žáci 9. tříd se svými třídními učitelkami seznámili s výtvory přírody přístupnými v Moravském krasu. Komentovaná prohlídka podzemí doprovázená tóny vážné hudby, plavba po Punkvě v nitru Krasu a výjezd lanovkou na Macochu naše žáky i učitelky nadchly.