Zkušební stránka

Lyžařský výcvikový kurz druhého stupně

V termínu 29. 1. – 2. 2. 2024 se žáci sedmého ročníku zúčastnili lyžařského kurzu na Kyčerce ve Velkých Karlovicích. Krásně upravené sjezdovky, slunečné počasí, radost ze sportu a pobytu na čerstvém horském vzduchu nás doprovázely po celý týden.

Vánoce ve světě, Vánoce ve škole

Když se ohlédneme zpátky a vzpomínáme na různé události v době adventní, každému se vybaví něco jiného. Pro někoho jsou to chvíle plné vůně cukroví, jiní se radují z postupně se rozsvěcujících výzdob na ulicích a asi nejvíce děti se těší na dárky pod stromečkem. Je to i období setkávání, návštěv, vzpomínání. Vykouzlit příjemné prostředí a zanechat milé vzpomínky na školní léta se snažíme každoročně i my ve škole.

Soutěž O nejhezčí adventní věnec

V polovině listopadu vyhlásil žákovský parlament soutěž tříd O nejhezčí adventní věnec. A tak se v mnohých třídách tvořilo a s příchodem adventu řadu učeben ozdobily věnce vyrobené dětmi a jejich třídními učiteli. Na „parlamenťáky“ pak čekal nelehký úkol vybrat ze všech krásných věnců ty nej. Rozhodlo hlasování.

Orientační dny ve Fryštáku! Jedeme!

Začátkem listopadu jsme se vydali do Fryštáku, do Domu Ignáce Stuchlého na Orientační dny.

Obě osmé třídy se účastnily žáky vybraného programu:

8.A ,,Moje třída, moje parta,, a 8.B ,,Možná přijde on, mého srdce šampion.,, Instruktoři měli připravené pestré pohybové i jiné komunikační aktivity zaměřené na zlepšení spolupráce a prohloubení komunikace mezi žáky na zmíněná témata. Akce se vydařila, počasí také, jaké byly ohlasy našich žáků? To poznáte z odpovědí v dotazníku instruktorů:

Halloween, Dušičky

Podzimní čas je ve škole spojen s tvořením z přírodnin, zdobením dýní, vyrábění draků, ale i pavouků, kterých je nyní všude nespočet. Výtvory dětí zdobí nástěnky, parapety. Připomínáme si také svátky Halloween a Dušičky. Povídáme si o původu svátků, tradicích, které se s nimi pojí. Na lehce strašidelné učení se děti těší, protože