Zkušební stránka

Prezenční výuka od pondělí 12.4.2021

V pondělí 12.4.2021 dochází k částečnému obnovení prezenční výuky pro žáky 1. stupně a přípravné třídy. Bližší informace o nástupu dětí, rotační výuce, testování apod. byly rodičům zaslány informačním systémem…

Peču jako MasterChef

Holky a kluci ze 4.A se doma učí nejen matiku a češtinu, ale i vařit, péct a smažit. Nevěříte? Rádi by se s Vámi podělili o své nejoblíbenější velikonoční recepty.

Velikonoční výzva 2021

Pletete doma o Velikonocích pomlázku? Zdobíte kraslice? Věnujete čas velikonoční výzdobě domu/bytu? Pečete velikonočního beránka nebo mazanec? Barvíte vajíčka pro koledníky? Pojďte se se svými výtvory pochlubit na novou virtuální…

Postav hmyzu hotel

Žákovský parlament ZŠ Želechovice nad Dřevnicí přichází s novou jarní výzvou na podporu environmentálního projektu V Zahradě to žije! Cílem výzvy je vyrobit domeček pro hmyz, který následně zkrášlí naši školní zahradu. 

Máme ve škole vítězku!

Začátkem roku 2021 vyhlásila Charita Olomouc výtvarnou soutěž: Nakresli tři krále. Komiks pro žáky a studenty, do které se v této nelehké době zapojili i žáci naší školy. Přišla nám výborná zpráva: Práce Petry Šrubařové z 8. A byla vybrána v kategorii III (6. – 9. ročník) jako vítězná! Máme velkou radost a naší úspěšné talentované výtvarnici Petrušce ke krásnému 1. místu gratulujeme!

Školní knihovna nespí!

Návštěva druháků v knihovně

Se zpřísněním vládních opatření bohužel ve škole utichl i ten minimální ruch, který měli na svědomí naši prváčci a druháci. Ještě před uzavřením škol však druháci navštívili s paními učitelkami Stodůlkovou a Pekařovou školní knihovnu. A protože už to nejsou žádní maloši a spousta z nich do knihovny (buď školní, obecní nebo krajské) chodí, dostali hned „knihovnický test“.

Ponožkový den 2021

Když se dají dvě ponožky patami k sobě, připomínají chromozom X. Právě proto se staly symbolem Světového dne Downova syndromu. Lidé po celém světě 21. března vyjadřují symbolickou podporu lidem s tímto onemocněním tak, že si alespoň ten den vezmou rozdílné ponožky.

Turnaj v Skribbl.io

Žákovský parlament ZŠ Želechovice nad Dřevnicí Vás srdečně zve na 2. online turnaj v oblíbené hře se slovy Skribbl.io, který se bude konat v úterý 23. 3. 2021 od 14. 00.

Pohádka na dobrou noc

Pohádka na dobrou noc

To, že děti mají rády pohádky, platí i v době počítačů. Ve škole si na ně čas uděláme, ale co při nuceném (a asi i nutném) učení z domu? Ani to pro nás není problém – s výborným nápadem přišel náš pan učitel Karel Vondráček hned v prvním březnovém týdnu, kdy museli zůstat doma i prváci a druháci. Proč si nějakou pohádku nepřečíst v době, když už máme povinnosti splněny, je potřeba se zklidnit a načerpat inspiraci na krásné sny? U dětí večerní čtení pohádek sklidilo opravdový zájem, díky paní asistentce Anetě Blažejové se mohli zájemci připojit hned první večer, kdy byla na programu strašidelná pohádka… A od té chvíle se to střídá jak na běžícím pásu: pohádky, příběhy, básničky, různí interpreti, různí zájemci o poslech – dokonce jsme četli i v době prázdnin!