Zkušební stránka

Zpráva o velké radosti

Pokud čekáte, že zde budeme informovat o tom, co kdo v 5.A dostal od Ježíška, budeme Vás muset zklamat. V adventní době jsme totiž více mysleli na děti, které nemají takové štěstí, že vyrůstají v milující rodině, v materiálním dostatku, že se vzdělávají, jsou zdravé a celkově mají takové to pravé bezstarostné dětství.

Ježíškova vnoučata v naší školní družině

Vánoce pro většinu z dospělých znamenají návrat do krásných dnů dětství. Ke vzpomínkám neodmyslitelně patří naše milované babičky a skvělí dědečkové. Ne každý má ale to štěstí mít prarodiče na Vánoce u sebe a v letošním velmi zvláštním roce je bohužel omezena i možnost své blízké navštívit.

Vánoční výstava

Co se Vám vybaví při slově Vánoce? Vsadíme se, že na seznamu by jistě bylo těšení, stromeček, Ježíšek, dárečky, kostel, světýlka, zvyky, besídka… Přemýšleli jsme, jak v letošním roce zaměřit pozornost spíše na duchovní hodnoty. Všichni jsme poutníci, jsme na cestě od zrození po zánik, cestujeme za blízkými, do práce, sami či ve společnosti, rovně či oklikou – Maria s Josefem také cestovali z Nazareta do Betléma. Motiv cesty tedy propojil výtvarné práce dětí i dvě místa instalace výstavy: naši školu a kostel svatých Petra a Pavla v Želechovicích.

Sběr papíru

Připomínáme další sběr papíru v tomto školním roce, tentokrát v úterý a středu 14. a 15. 12. 2021.    Sběr můžete nosit ráno v době od 6.30 – 8.00 a odpoledne 14.00 –…

Vánoční výstava

Letošní adventní doba nepřeje společnému naladění na toužebně vyhlížené sváteční chvíle, ale protože by nám bylo líto neprožít trochu času s Vámi, zveme Vás na vernisáž výstavy obrázků našich žáků, které jsou inspirovány zimními radovánkami, rozverným koledováním i putováním svaté rodiny do Betléma.

Od Ježíška knihu!

Vážení milovníci knih,

v tomto školním roce máte možnost objednávat z široké nabídky kvalitních dětských knih nakladatelství Albatros, Fragment a nově také z Grady. Objednávání knih prostřednictvím školního důvěrníka má tu výhodu, že podle výše objednávek dostaneme od nakladatelství určitý počet knih zdarma či za zvýhodněnou cenu. Obohacujeme tak nabídku školní knihovny, hezké knihy si „šetříme“ jako odměny pro děti, které reprezentují školu, svým přístupem k plnění školních povinností či lidskými kvalitami jsou vzorem pro spolužáky, popřípadě rozšíříme materiály, které můžeme my jako učitelé využít ve výuce. U knih nabízených z dětských katalogů je také garantována nižší cena než na běžném trhu.

Jsem laskavec

V pátek 12. 11. 2021 se naše škola zúčastnila celorepublikové akce „Jsem laskavec“. Cílem bylo vybrat si jakýkoliv dobrý skutek a v rámci Světového dne laskavosti jej splnit. Na schůzce žákovského parlamentu „parlamenťáci“ odhlasovali, že se jako dobrý skutek pokusíme co nejlépe uklidit okolí naší školy, případně i obec.

Moštování

Dne 7. a 8. října proběhly 2 projektové dny zaměřené na zpracování bohaté úrody jablek z naší školní zahrady.