Zkušební stránka

Sběr papíru

Listopadový sběr papíru proběhne tradičně v úterý a ve středu, tentokrát 22. a 23. 11. 2022.  Po oba dny je možné papír nosit od 6:30-8:00 hodin a odpoledne od 14:00-16:30 hodin….

Halloween 2022

Prohlédněte si snímky z fotokoutku vydařené školní Halloween party, kterou pro žáky 2. stupně zorganizovali naši deváťáci.

Na skok ve Vídni

Nejen pro žáky-němčináře byl určen jednodenní zájezd do Vídně. Ochutnat trochu z atmosféry bývalého hlavního města C. a K. monarchie se v pátek 21. října vydalo 52 žáků 9. ročníku. Vídeňané jsou naštěstí na turisty připravení, a tak své jazykové schopnosti mohli zapojit všichni (když to nešlo jinak, tak i anglicky, popř. rukama nohama).

Podřevnická sportovní liga 2022 – 2023

Podřevnická sportovní liga základních škol je celoroční soutěž v deseti vybraných sportech, která je organizovaná pro mladší a starší žáky/žákyně v našem regionu. Díky systematickému hodnocení, získávají družstva body dle umístění. Ty…

Atletický čtyřboj

Ve čtvrtek 29. září se naše reprezentační družstvo zúčastnilo Atletického čtyřboje, který byl organizován na Základní škole ve Štípě.

Okresní kolo ve florbalu

Skvělý výkon a 2. místo na domácím hřišti přinesly našim florbalistům a florbalistkám zasloužený postup do krajského finále, které se konalo v Uherském Brodě. Celý tým předváděl po celý turnaj obrovské týmové nasazení, silnou vůli a obratnost. Turnaj proběhl ve velmi příjemné sportovní a společenské atmosféře.

Trnavský vrch

Trnavský vrch je závod v přespolním běhu. Už z názvu je patrné, že se běží v kopcovitém terénu. Rozhodně to není nic jednoduchého a opravdu prověří kvality závodníků. Závod má již dlouholetou tradici a stal se také okresním přeborem.

Moštování 2022

Podzim je hlavním, ale také posledním obdobím sklizně úrody z našich zahrad a sadů. Letos byly výborné podmínky obzvláště pro jabloně, a tak se i nám na školní zahradě urodilo hodně jablek. Děti jablíčka sice průběžně zpracovávaly k pečení štrůdlů a dalších dobrot, ale i tak nám jich hodně zbylo. Díky velké úrodě jsme mohli i letos uspořádat moštování jako celodenní projektový den pro celou základní školu.

Harfa je královský nástroj nejen pro dívky

Ve středu 12. října se v naší škole vyskytoval neobvykle vysoký počet harf, přesně řečeno tři kusy. Na vlastní oči a na vlastí uši jsme zakusili mystické tóny tohoto impozantního nástroje vyluzované profesionální harfenistkou Lucií Fajkusovou a jejími žáky ze základní umělecké školy Morava. A divili byste se: hra na harfu není doménou pouze dívek, protože i u nás hrál jeden chlapec. Kromě okouzlení poetickými tóny