Třídy Jany Hrubé

Moji milí svěřenci,

letos máme za úkol společně objevovat kouzla i záludnosti mateřského jazyka. Čeština je řeč vznešená (přestože se mě občas snažíte přesvědčit o opaku), avšak také náročná, velmi rychle se měnící – měli byste ji ovládnout do té míry, aby vám pomohla vyjádřit různé odstíny vašich myšlenek, a to v mluvené i psané podobě. Tak tedy – vykasejme si pomyslné rukávy a hurá na to!

Na následujících odkazech najdete:

  • Tematické plány (abyste měli přehled, co už jsme zdolali a co nás teprve čeká – také pro ty, kteří jsou nemocní, aby mohli litovat, o co přišli) najdete ZDE: 
  • V mluvnici najdete pomůcky do hodiny (pokud ještě tápete) a užitečné odkazy k domácímu procvičování. Před mluvnickou prací také prezentaci k opakování (objeví se a zase zmizí…). A jako bonus budu průběžně přidávat „pomocníčky“ – různé přehledy a tabulky… Jejich použití při písemkách upřesním konkrétně.
  • Ve slohu najdete opět rekapitulaci pomůcek a taktéž témata mluvených projevů – víte, že máte možnost si říct číslo (a je taktické vybrat si téma, ke kterému mám co říct…).
  • V literatuře najdete odkaz na požadavky k recitaci, vedení kulturních deníků a doporučení k prezentaci přečtené knihy.

Toť vše… Zbývá něco doplnit? Ozvěte se: Líná huba holé neštěstí . Většina informací, kterými disponuji, není tajná. Odpovídám i na dotazy zaslané mailem (jana.hruba@zszelechovice.cz).

 

Odkazy: