Přespolní běh

Krásné počasí nebo správná motivace přilákala na letošní první sportovní akci – přespolní běh – rekordní počet běžců. Ve středu 11. 9. 2019 se na školním hřišti sešlo 89 dětí, především z I. stupně. Ačkoliv závod probíhá každoročně v prostorách školního hřiště a zahrady, vždy se trochu liší. Letos děti startovaly z hřiště, úvodní etapa začínala na oválu, navázala travnatá část s výběhem po stráni k parkovišti u školní jídelny. Poté se děti proběhly po chodníku ke školce a po překonání nízké terásky zamířily k prolézačkám. Odtud vedla trasa podél plotu na zahradě kolem jabloní, u ořešáku následovala zatáčka vlevo a běh z kopce k zadní bráně. Tady se cesta stočila k chodníku za školou a po krátké rovince následoval výběh do schodů k altánu. V této chvíli byli závodníci již dost unaveni, ale vidina cílové rovinky směr hřiště je povzbudila k závěrečnému finiši. Všichni běžci závod dokončili a byli náležitě odměněni. Nejlepší tři v kategorii si odnesli diplomy a věcné ceny.
Blahopřejeme všem dětem, které mají sportovního ducha a přišly si zasoutěžit, a věříme, že příště přivedou další kamarády.

1. kategorie 1. ročník

1. Markéta Patáková 1. Jakub Pantálek