Týden ve znamení Středních škol

Ve dnech 21. – 24. 11. byli žáci především devátého ročníku zahlceni informacemi ohledně středních škol.

V úterý 21. 11. vycestovali hromadně do Zlína na Burzu práce a středních škol, která se konala v Baťovém institutu 14/15. Žáci si mohli projít spousty stánků, kde střední školy prezentovaly své obory a zaměstnavatelé profese, které jsou na našem trhu žádané. Dalo by se říci, že každý si našel svoje a celkově byla akce zajímavá a přínosná.

Následující den ve středu na naši školu zavítali zástupci Střední školy polytechnické ze Zlína, která žákům devátého ročníku představila své obory a vše co je na této střední škole může potkat.

Ve čtvrtek pro změnu přišel pan zástupce ze Střední školy obchodně technické taktéž ze Zlína. Žáci v obou dnech v přítomnosti zástupců středních škol měli věcné dotazy.

Pátek byl zakončujícím dnem týdne středních škol. Spousty středních škol měly dny otevřených dveří.

Pokud by někoho zajímaly různé obory a středí školy, ve fyzice u paní učitelky Kopkové je spousta materiálů k nahlédnutí.

Hromadová Adéla