Čtvrťáci poznávali práci zlínských velikánů

14. 2. 2018 - Mgr.Ivana Petrová

Čtvrťáci poznávali práci zlínských velikánů

Poznat práci významných tvůrců zlínských ateliérů mohli ve středu 14. února žáci IV. A třídy. Vydali se za nimi do Kabinetu Hermíny Týrlové a Karla Zemana v Muzeu JV Moravy ve Zlíně. Paní průvodkyně žáky nejdříve seznámila s oběma velikány, s tím, co je animace, uvedla, co oba tvůrce spojuje, ale poukázala také na odlišnosti tvorby. A pak se žáci rozběhli plnit úkoly – vyhledat názvy filmů obou tvůrců. Některé z nich viděli poté ve filmových ukázkách – první loutkový film Hermíny Týrlové i podstatu triků ve filmech Karla Zemana. Animaci si také všichni vyzkoušeli. Společnými silami tak vytvořili krátký animovaný filmeček s kocourem Modroočkem, který po promítnutí všechny nadchl. Určitě si animaci znovu vyzkoušíme.

Ivana Petrová, TU IV. A